Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

KONTAKTY

tel: 00421 917 877 851
napište nám

ZBOŽÍ V AKCI

CENA 111 Kč
skladem


Lepení stropních kazet

Lepení stropních kazet
Stropní kazety jsou vyráběny z expandovaného případně extrudovaného polystyrenu ve velmi vysoké kvalitě. Jejich aplikace je díky tomu velmi jednoduchá a rychlá.

Potřebné nářadí
Lepidlo v kyblíku, zubovou špachtli, ulamovací nožík, tužku, metr, pravítko min.50cm, houbičku případně hadřík, šňůrku na diagonále.

Postup
Podklad musí být suchý, čistý, zbavený mastnoty bez odlupujících se částí. Pokud to podklad vyžaduje, napenetrujeme jej.
Najdeme střed místnosti pomocí diagonál- aby bylo rozmístění kazet rovnoměrné.
Stropní desky lepíme od středu místnosti směrem ke stěnám.
Lepíme jejich bodově, případně naneseme lep po jejich obvodu. Množství lepu záleží od rovinnosti podkladu. Na těžší a tlustší kazety nanášíme lepidlo na větší plochu. Kazety lepíme těsně k sobě, jednu vedle druhé rovnoběžně se stěnou. Postup opakujeme po nalepení celého stropu.
Po obvodu nalepíme stropní lišty, případně polystyrénovou rozetu a případné mezírky vytmelíme. Povrch kazet lze přetírat akrylovými nebo latexovými barvami.

 

TIPY
1. rozměrům si místnost a první kazetu lepíme buď rohem ke středu místnosti, nebo střed kazety na střed místnosti aby nám po okrajích nevycházeli úzké dořez.
2. Kazety bez zámku můžeme lepit iz vynecháním rovnoměrných mezer, přičemž lep nanášíme dál od okraje, aby nedošlo k jeho vystoupení.
3. Pro dosažení zajímavého efektu můžeme stropní kazety lepit i úhlopříčně.


Druhy stropních kazet

Známe několik druhů stropních kazet které můžete najít i v našem e-shopu.

LISOVANÉ - vzor je do kazety vylisován, jedná se o nejlevnější a nejtenčí stropní desky.

Vypěněné - kazety jsou vtlačovat do formy, čímž je možné dosáhnout širokou škálu dekorů. Okrasné kazety mají z pravidla větší tloušťku a mohou mít po okrajích zámky. Stropní desky mají vyšší tepelné a zvukově - izolační vlastnosti. V nabídce máme i speciální tepelně-izolační stropní kazetu tloušťce až 2,8cm se speciálními zámky.

Extrudované - stropní desky jsou vyrobeny z extrudovaného polystyrenu, jsou tlusté pouze několik mm a mají výbornou pevnost. Vzor bývá viditelný na obou stranách. Extrudované stropní desky mají konečnou povrchovou úpravu speciální barvou.
Vyráběny jsou v různých druzích dekorů, dřevo-dekorů a barev.
Z extrudovaného polystyrenu najdete i 3D kazety na stěny, které jsou povrchově upravovány vrstvou výběrového písku

© Copyright 2017 stropnikazetylisty.cz, Všechna práva vyhrazena